Archiwa autora: Robert Filipski

25 LIPCA 2015 R. – KAJAKIEM PO SZCZECINIE 4h

Chcesz poznać z nami Szczecin z perspektywy kajaka ? Zapraszamy do udziału. Wycieczka z przewodnikiem ! Trasa prowadzi zarówno po centrum miasta jak i wokół wyspy Zielonej. Trochę zwiedzania i trochę wiosłowania. Na pewno też moc ciekawych obiektów. Szczegóły na

NA TEJ WYCIECZCE, PŁYWAMY SPECJALNIE ZAKUPIONYMI KAJAKAMI DWUKOKPITOWYMI, DŁUGIMI I STABILNYMI, IDEALNYMI DO KAJAKOWANIA NA WODACH OTWARTYCH !

Baltic Tall Ships Regatta 2015 to nie tylko powrót wielkich żaglowców do Szczecina. To również tradycyjne wycieczki kajakowe dla marynarzy, gości i mieszkańców Szczecina. Wycieczki sfinansowano ze środków Gminy, Miasto Szczecin – organizator na zlecenie miasta Centrum Edukacji i Turystyki Wiking Robert Filipski w Szczecinie. Serdecznie zapraszamy na kajakowe rejsy 13 i 14 NIE ŚMIECIOMczerwca 2015 roku po naszej Szczecińskiej Wenecji. Zapraszamy do wysyłania przemyślanych zgłoszeń na wycieczki zgodnie z regulaminem. Udzial jest bezpłatny. Dysponujemy również kajakami rodzinnymi (dwie osoby dorosłe + dziecko do lat 6/7). Nie zwlekaj i wysyłaj swoje zgłoszenie. Ilość miejsc ograniczona i decyduje zasada „kto pierwszy ten lepszy !  >>Zapraszamy do zapoznania sie z regulaminem !!<<.

 

W Krainie Kanałów – Międzyodrze 6 i 7.06.2015r.

Już 6 (sobota) i 7 (niedziela) czerwca 2015 roku zapraszamy na drugą z naszych klasycznych tras kajakowych. Jest to trasa „Szlakiem Międzyodrza – w Krainie Kanałów”. W latach 20-tych ubiegłego wieku, utworzono wielki polder zalewowy z systemem kanałów, rowów melioracyjnych oraz śluz, zabezpieczający Szczecin przed zalaniem. Po stronie polskiej, http://www.kajaki.szczecin.pl/photo.php?photo_id=410&fullCiągnie się od Widuchowej do samego Szczecina. Jak znamy z historii miasta, przedsięwzięcie jest udane. Obecnie, jest to szybko zarastająca przestrzeń, bardzo mocno zaniedbana, zaś spora część kanałów po prostu zarasta. Ma to też plusy przyrodnicze, gdyż Międzyodrze stało się siedliskiem ptactwa i roślin objętym obszarem ochrony „NATURA 2000” z szeregiem rezerwatów przyrody. Jeśli sam chcesz się przekonać i poznać walory turystyczno-przyrodnicze Międzyodrza, zapraszamy na wspólne wycieczki. Na trasie mamy również dłuższy postój w Siadle Dolnym, na którym możemy uzupełnić napoje i jedzenie w slepie spożywczym i zjeść pyszne pierogi lub krokiety z barszczem domowego wyrobu.

Zapraszamy do udziału – szczegółowe informacje o wycieczce.

Szlakiem Robiena 11.07.2015

Przed wojną, na jednej z wysp, żył leśnik, podróżnik i ornitolog Paul Robien. Pracując w swoim domu, ktory był jednocześnie stacją przyrodniczą, marzył o nowych rezerwatach przyrodniczych … Niestety ledwo kilka miesięcy po zdobyciu Szczecina zniknął, zamordowany pewnie przez radzieckie żołdactwo. Pływając po wodach Jeziora Dąbie, Parnicy i okolicznych kanałach, zobaczymy czemu właśnie w tym miejscu pracował ornitolog. Wpadniemy na Sadlińskie Łąki (Mönne, Mienie), odwiedzimy często niegdyś odwiedzaną  plażę Mieleńską, na wyspie Wielka Kępa. Jeśli grupa będzie wytrzymalsza, udamy się do kajakowych zakątków na Świętej i Wydrniku. Zapraszamy do udziału – szczegółowe informacje o wycieczce.

SZLAKIEM ROBIENA - WEEKEND Z WIOSŁEM