Oferta ogólna


2024 – XV SEZON TURYSTYCZNY WIKINGA SZCZECIN. Jesteśmy z Wami i dzięki Wam już 13 lat.

Z powodu braku możliwości sensownej współpracy z Miastem Szczecin, związanej z budową nowej przystani wodnej, wycieczki miejskie i po Międzyodrzu są zawieszone.  Wciąż szukamy alternatyw …. Zapraszamy na Przystań Wodną Głębokie oraz spływy Iną.

Biuro Turystyki Kajakowej Wiking, serdecznie zaprasza do zwiedzenia Szczecina kajakiem, w ramach naszego produktu turystycznego „Miejska Wycieczka Kajakowa Szczecińska Wenecja”. Przez ostatnie 13 lat, dopracowaliśmy nasz produkt turystyczny miasta Szczecin, z którego skorzystało 34105 osób.


W pierwszej edycji konkursu miejskiego w 2018 roku, otrzymaliśmy miejską markę „ZROBIONE W SZCZECINIE”. Marka przyznawana jest przez Gminę Miasto Szczecin oryginalnym szczecińskim produktom lub usługom, wyróżniającym się wysoką jakością oraz kreującym pozytywny wizerunek miasta Szczecin. Centrum Edukacji i Turystyki Wiking Robert Filipski, założyło Wiking Turystyka Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością z siedzibą w Szczecinie. W ten sposób powstała Grupa Wiking, obsługująca spływy i wycieczki kajakowe. Jesteśmy czołową firmą kajakową w Szczecinie i okolicach, organizującą w sezonie ponad 70 wycieczek i spływów kajakowych. Jako jedyni ubezpieczamy grupowo uczestników wycieczek, od następstw nieszczęśliwych wypadków. BIURO TURYSTYKI KAJAKOWEJ, jest nazwą usług kajakowych na Pomorzu Zachodnim. Naszą misją jest umożliwienie poznawania uroków akwenów Pomorza Zachodniego, jak najszerszej grupie odbiorców i ukazanie turystyki kajakowej, jako bezpiecznej i atrakcyjnej formy aktywnego wypoczynku w różnych jego formach. Swoją działalność rozpoczęliśmy w lipcu 2009 roku, jako kontynuację naszych działań kajakowych w stowarzyszeniu. W okresie letnim, prowadzimy wypożyczalnię stacjonarną nad jeziorem Głębokie, oraz wycieczki kajakowe po akwenach Szczecina i okolic.. Jako legalnie działająca firma, od powstania postawiliśmy na nasze doświadczenie w turystyce oraz uczciwość w biznesie. Dzięki temu, oferujemy wysoki poziom usługi, po przystępnych cenach. Nie wspieraj nieuczciwej konkurencji – najważniejsze zasady działalności naszej firmy:

 1. Nie ukrywamy cen – zawsze podajemy cenę ostateczną ze wszystkimi podatkami i opłatami.
 2. Wystawiamy numerowane bilety lub faktury za wykonaną usługę.
 3. Wszystkie nasze spływy, zgłaszane są do Urzędu Żeglugi Śródlądowej i Kapitanatu Portu Szczecin (posiadamy okresowe zgody, a w przypadku Kapitanatu każdorazowo podczas wycieczki zgłaszamy grupę do oficera dyżurnego portu VTS).
 4. Zawsze organizujemy spływ grupowy i nie ukrywamy, w ukrytych regulaminach faktycznego stanu (stosowane wpisy, że firma nie jest organizatorem wycieczki, a w opłacie udostępnia się 1/2 kajaka z wiosłem i kamizelką asekuracyjną, zaś organizator za nic nie odpowiada).

„Miejska Wycieczka Kajakowa Szczecińska Wenecja”, jest autorskim projektem opracowanym i prowadzonym przez Roberta Filipskiego (Wiking Szczecin) w 2009 roku. Praktycznie od 2011 roku, wycieczki stały się produktem turystycznym Szczecina, w którym uczestniczyło ponad 4 tysiące turystów, poznających nasze miasto. To nie tylko kajakowanie po Odrze, ale również ciekawa i oryginalna forma zwiedzania Szczecina kajakiem. Podczas wycieczki, zwiedzamy Szczecin z kajaka. Ta niewątpliwie atrakcyjna metoda poznawania historii Grodu Gryfa, cieszy się coraz większym zainteresowaniem mieszkańców oraz przebywających w Szczecinie turystów. Na naszych trasach pływały załogi Zlotu Żaglowców The Tall Ship Races, uczestnicy konferencji międzynarodowych, młodzież z projektów unijnych. Nie raz się zdarzało, że specjalnie na wycieczkę, przyjeżdżali pociągami goście z Warszawy, Poznania, Katowic … . A wszystko po to aby spojrzeć i zwiedzić Szczecin z perspektywy Odry. A jest to piękny widok, co sami możecie sprawdzić uczestnicząc w wycieczkach.

OFERTA INDYWIDUALNA

Przygotowaliśmy dwie trasy, różniące się długością i czasem pokonania. Rezerwacje i płatności realizowane są w systemie rezerwacji wycieczek kajakowych:

 1. Kajakiem po Szczecinie (trasa zielona). Oferta wycieczki o długości niecałych 8km Czas trwania od 3 do 4 godzin. Koszt 65,00 osoba
 2. Kajakowy Spacerek. Jest to skrócona wersja wycieczki o długości około 3 km i czasie trwania około 2,5h. Koszt 65,00 osoba

OFERTA DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH, BIUR PODRÓŻY, ORGANIZACJI

Zapraszamy do współpracy firmy eventowe, biura podróży, fundacje, jednostki samorządu terytorialnego. Grupy zorganizowane, zgłaszają rezerwację za pomocą poczty elektronicznej, podając termin, ilość osób, nazwę trasy, usługi dodatkowe (przewodnik, ratownik itp.) oraz dane firmy (osoby) na którą mamy wystawić fakturę pro-forma. Wysłanie jej, następuje drogą elektroniczną. Po zaksięgowaniu wpłaty, wystawiamy fakturę (nie jesteśmy płatnikami VAT), wysyłamy e-mailem oraz przekazujemy na zbiórce w formie drukowanej. Zapłata za usługę, następuje przed imprezą (o ile nie ma innych uzgodnień), na podstawie ilości osób/kajaków na fakturze, a nie rzeczywistej w dniu spływu. Zapraszamy do składania wstępnych rezerwacji – OFERTA DLA GRUP


Założycielem i prezesem firmy jest Robert Filipski, wieloletni działacz turystyczny w Szczecinie i Pomorzu Zachodnim. Nie zapomnieliśmy o swoich społecznych korzeniach. Jesteśmy sponsorem Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Wiking” w Szczecinie, realizującego zadania z zakresu turystyki aktywnej i rekreacji ruchowej. Dzięki doświadczeniu turystycznemu oraz szeregowi zdobytych uprawnień, zorganizowanych projektów i imprez turystycznych, staliśmy się profesjonalistami. Współpracujemy tylko z profesjonalną kadrą i firmami, gwarantując wysoki poziom usług i zadowolenie uczestników naszych projektów.

Nie jesteśmy tylko i wyłącznie hobbystami, jak większość firm kajakowych w Polsce. Nasza kadra posiada wykształcenie zawodowe zdobywane na uczelniach – kierunki turystyka i rekreacja oraz geografia. To licencjaci, magistrowie i doktoranci w sposób ciągły realizujący swoje hobby turystyczno-krajoznawcze. Oprócz turystycznego wykształcenia zawodowego, posiadamy:

 1. Ukończone kursy i uprawnienia przewodników turystycznych oraz pilotów wycieczek.
 2. Ukończone kursy i uprawnienia zgodne z Ustawą o Systemie Oświaty; kierowników i wychowawców wypoczynku oraz kierowników wycieczek szkolnych i obozów wędrownych.
 3. Ukończone kursy oraz uprawnienia kadry programowej PTTK w tym przodowników turystyki kwalifikowanej, organizatorów turystyki oraz znakarzy szlaków nizinnych.
 4. Ukończone kursy i uprawnienia ratowników WOPR (w tym ratownika starszego).
 5. Ukończone kursy ratownika przedmedycznego Emergency First Response CPR (BLS)/First AID
 6. Ukończone kursy i uprawnienia animatorów turystyki dzieci i młodzieży

POZOSTAŁE WYRÓŻNIENIA WIKINGA SZCZECIN

 • II i III miejsce za organizację najlepszej imprezy na orientację przyznawaną przez Komisję Imprez na Orientację ZG PTTK.
 • IV i VI miejsce za najlepszy etap w imprezach na orientację przyznawaną przez Komisję Imprez na Orientację ZG PTTK.
 • Dyplom za organizację imprez w ramach szczecińskich obchodów Dni Odry 2010.
 • List gratulacyjny Zarządu Głównego PTTK.
 • List gratulacyjny Prezydenta Miasta Szczecin.
 • Medal okolicznościowy z okazji 50-lecia Komisji Imprez na Orientację ZG PTTK.
 • Odznaka brązowa PTTK „Za Zasługi w Pracy z Młodzieżą”

CZY KAŻDY MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ ?

Forma spotkania, jak i długość trasy, przystosowana jest praktycznie dla każdej w miarę aktywnej osoby. Uczestnikami spotkań były zarówno kilkuletnie dzieci, jak i grupy seniorów 60+. Jedynym utrudnieniem są silne wiatry. Wówczas niestety musimy powiosłować. Należy pamiętać, że kajaki nie maja innych silniczków, jak nasze ręce. Macie gości ? zabierzcie ich na oryginalne zwiedzanie Szczecina. Jeśli jesteś bardzo początkujący, lub będzie to dla Ciebie pierwszy raz, warto zapoznać się z zasadami kajakowania.

CZY WYCIECZKI SĄ BEZPIECZNE ?

Jak najbardziej tak. Udostępniamy kajaki najwyższej jakości. Obecnie są to kajaki polietylenowe niemieckich firm ESKIMO i ROBSON. Każda osoba posiada kamizelkę asekuracyjną, którą musi mieć założoną, podczas spływu. Przed każdą wycieczką, odbywa się krótki instruktarz oraz dopilnowujemy aby każdy właściwie założył sprzęt asekuracyjny. Z każdą wycieczką płynie obsługa, która jest przeszkolona w zakresie udzielania pomocy przedmedycznej oraz posiadająca sprzęt ratunkowy w formie rzutek lub tzw. „pamelek”. Trasę pokonujemy rekreacyjnie, w grupie i nie ścigamy się pomiędzy sobą. Podczas spotkań nic nie może się wydarzyć, jeśli uczestnicy wykonują wszystkie polecenia obsługi !

GDZIE ZNALEŹĆ ZDJĘCIA Z WYCIECZEK ?

Na dzień dzisiejszy, wszystkie zdjęcia umieszczamy na naszym >>fejsbukowym FanPage’u<<. Właśnie tam, znajdziecie wszystkie wykonane zdjęcia, pogrupowane datami wycieczek. Również tam informujemy o nowych wycieczkach, promocjach i tym podobnie. Dlatego warto nas polubić i być na bieżąco.

CZY WYCIECZKI SĄ UBEZPIECZONE ?

Wszyscy uczestnicy naszych wycieczek są ubezpieczeni grupowo ubezpieczeniem od NNW SPORT na kwotę 10 000 złotychOgólne Warunki Ubezpieczenia Polisa PZU NNW Sport . Postaw na profesjonalizm i zawodowe podejście do turystyki kwalifikowanej.

CZY WYCIECZKI SĄ LEGALNE ?

Jest to bardzo ważne pytanie, gdyż wiele wycieczek odbywa się z omijaniem prawa. Organizatorami Centrum Edukacji i Turystyki „WIKING” Robert Filipski oraz Wiking Turystyka Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością, to legalnie działające firmy na szczecińskim i krajowym rynku. Centrum wpisane jest do ewidencji działalności gospodarczej prowadzonej przez Prezydenta Miasta Szczecina pod numerem 53396. W sezonie wszystkie spływy kajakowe, zgłaszane są do Urzędu Żeglugi Śródlądowej. W przypadku spotkań miejskich, przed wejściem na wody morskie, obsługa kajaków zgłasza grupę do Kapitanatu Portu Szczecin. Jeśli jest zgoda, wpływamy na wody morskie i płyniemy na Wyspę Grodzką. Dodatkowo w dniu wycieczki informujemy inspektora UŻŚ o wypłynięciu i zakończeniu wycieczki, zaś dyżurnego oficera VTS o wpłynięciu i wypłynięciu z wód morskich Szczecina. Na stronie zawsze znajdziecie numery zgód wydanych przez UŻŚ.

REGULAMINY, ZASADY, WZORY UMÓW:

 1. OGÓLNE WARUNKI UCZESTNICTWA W IMPREZACH TURYSTYCZNYCH
 2. OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA NNW PZU SPORT
 3. REGULAMIN KORZYSTANIA ZE SPRZĘTU WODNEGO
 4. POLITYKA PRYWATNOŚCI
 5. Ramowa umowa organizacji wycieczki na zlecenie grup zorganizowanych
 6. Ramowa umowa wynajmu kajaków na zlecenie grup zorganizowanych

Dzięki Waszym głosom Kajakowe Rajdy na Orientację „Kajakiem po Odrze” uplasowały się w pierwszej dziesiątce laureatów w II Plebiscycie „Zachodniopomorskie Perły w Koronie 2010”, pod patronatem Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Zajęliśmy ósme miejsce na 32 imprezy cykliczne, otrzymując 1474 głosy internautów. Byliśmy jedyną szczecińską atrakcją/imprezą która zakwalifikowała się do miana Pereł. Dołącz do zadowolonych klientów:

zaufalinam